Download
зб._матер._1нтернет-конф.__04.2016-1.pdf
Adobe Acrobat Document 3.1 MB

Шановні колеги!

 

У вітчизняній науці та освітній практиці все більше уваги останніми роками приділяється проблемам удосконалення системи психолого-педагогічного забезпечення навчально-виховного процесу в різних ланках освіти: від дошкільної до вищої. Дуже важливою і актуальною сьогодні, як і раніше, є проблема розвитку системи особистісно орієнтованого навчання і виховання дітей та молоді. Ці ідеї одним із перших у нашій країні сформулював Григорій Костюк, видатний науковець і практик, наш земляк. Його стаття «Про індивідуальний підхід до учнів у навчальній роботі», опублікована в далекому 1937 році, в період, коли з боку партійно-урядових структур нав’язувалися ідеї найбільшої цінності колективізму, може вважатися проявом справжньої відданості науці. У статті обстоювалася думка про потребу ретельного врахування індивідуальної своєрідності кожної дитини, надавалися педагогам практичні поради, які не втратили значущості й сьогодні. 

Упродовж майже тридцяти років Григорій Силович розробляв концептуальні положення проблеми розвитку особистості, яку вважав провідною і однією з найскладніших не лише у психології, але й у філософії, фізіології, педагогіці, політиці тощо. Сьогодні, під час глибоких суспільно-політичних та соціально-економічних перетворень у нашій країні все гостріше постає проблема якості підготовки молоді до життя у суспільстві. Зважаючи на це, наукова спадщина Г.Костюка набуває величезної соціально-педагогічної значущості.

Наша конференція об’єднала Україну: до оргкомітету надійшли заявки від науковців і практиків із 15 регіонів України – від Львівської та Волинської областей на заході до Харківської і Луганської на сході. Приємно, що тематикою конференції зацікавилися і вчені за кордоном.

Дякуємо співорганізаторам конференції за підтримку і допомогу, а всім учасникам – за активність та організованість.

Запрошуємо учасників конференції, що надіслали свої матеріали, і гостей узяти активну участь в аналізі та обговоренні статей, висловленні власних думок з проблеми конференції. Свої коментарі, запитання, зауваження та пропозиції просимо залишали на сайті.

Сподіваємося, що матеріали конференції стануть у пригоді науковцям і практикам та сприятимуть удосконаленню навчально-виховного процесу в різних ланках освіти.

 

Л.Корецька

директор комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

18.04.2016


Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»Write a comment

Comments: 4
 • #1

  Лілія (Wednesday, 27 April 2016 17:21)

  Дякуємо, за доступний та цікавий матеріал. Як на мене, стаття побудована так, що зрозуміла кожному. Матеріал лаконічний та цікавий .

 • #2

  Зайчук В.П., м. Дніпропетровськ (Saturday, 30 April 2016 09:37)

  Я вперше бачу таку цікаву конференцію (і за змістом, і за оформленням). Я дізналася багато нового про історію освіти України, зокрема про постать Г.Костюка. Нам є ким і чим пишатися.

 • #3

  Охмуш-Ковалевська Оксана, м. Київ (Wednesday, 04 May 2016 11:18)

  Дуже дякую за організацію такої конференції.
  Надзвичайно цікаві матеріали. Взяла для себе багато корисного.
  Успіхів Вам!

 • #4

  Надія Гриджук (Wednesday, 04 May 2016 13:08)

  Надзвичайно цікава та змістовна конференція. Матеріали конференції стануть у нагоді вчителям, вихователям, психологам, соціальним педагогам. Велике спасибі за організацію такої конференції. Успіхів Вам!!!